Płyty poliwęglanowe Schodołazy Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe
29

Styczeń

9 miesięcy ago

Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe

Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe
1 vote, 8.00 avg. rating (79% score)

Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

O czym pamiętać na budowie?

Szeroko pojęte budownictwo to bardzo skomplikowane pojęcie – z jednej strony mocno związane z prawem, a z drugiej z pracą fizyczną. Jeżeli prowadzimy więc budowę, musimy mieć na względzie wiele kwestii – od wszelkich pozwoleń, poprzez nowoczesne narzędzia i bezpieczeństwo prac, a na prowadzeniu dziennika budowy kończąc. Warto zatem wiedzieć, o czym inwestorzy często zapominają i jakie są ich najczęstsze błędy.

Wielu niedoświadczonych inwestorów zaczyna budownictwo kubaturowe jeszcze przed wydaniem pozwolenia. Z prawnego punktu widzenia jest to jednak samowola budowlana, której legalizacja wymaga dodatkowej (dużej!) opłaty. Innym częstym błędem jest niedbałość w prowadzeniu dokumentacji. Protokół odbioru mediów, domu itp. – wszystko to musi być gromadzone w jednym miejscu, prowadzone w sposób rzetelny, uczciwy i przejrzysty. Kontrola może nadejść nawet po zakończeniu robót i jeżeli wyjdą jakieś nieprawidłowości, szybko dojdzie do nieporozumień z ustawodawcą. Z powyższych powodów architektura budownictwo i projektowanie nie powinny być realizowane przez osoby niedoświadczone.

Pozostałe wpisy o nieruchomościach:

Tag:
admin Administrator

Tagi: Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, etykiety inspekcyjne na zamówienie, blog początkującego elektronika, markizy Kęty, drążenie foremników, orienteering miejski na imprezę integracyjną, baront schody, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, CPE Gliwice, pantomograf Gliwice, glutamina katowice